X

5 cloudů hudebního producenta

Autor:   Published: 10.4.2018


Kde najdeme sample packy online? Kde si můžeme pronajmout vst pluginy? Kde sdílet své projekty za účelem spolupráce? Více v našem článku

img
Originalita současného elektronického producenta spočívá bezesporu na jeho znalostech. Jak dokáže inspirativně zacházet se svým DAW, jak hluboké jsou jeho znalosti ohledně sound designu a hudební teorie, a v neposlední řadě výsledek jeho práce ovlivňuje i jeho vlastní kreativita ohledně používání nejrůznějšího hudebního materiálu.

V poslední době se ve virtuálním prostoru objevuje řada služeb, díky kterým si po registraci můžeme vytvořit dostatečnou zásobu nejrůznějších zvuků vysoké kvality, se kterými pak můžeme kreativně nakládat dle libosti. A nejedná se pouze o zvuky, nebo-li samply. Některé cloudy poskytují i možnost pronájmu oblíbených vst pluginů, samplerů s knihovnami apod. Pojďme se na některé nejvýznačnější z nich podívat.

Splice - zatím asi nejrozsáhlejší prostor, kde si můžete za měsíční registrační poplatek 9,99 USD stáhnout až 100 samplů měsíčně. Nevyčerpáte-li tento limit, převádí se vám do dalšího měsíce. Služba Splice ale poskytuje i možnost pronájmu pluginů jako je Serum, Ozone a dalších. A disponuje i velmi rozsáhlou knihovnou free vst pluginů, mezi nimiž najdete Brainworx, Voxengo a další znamé značky. Je zde pamatováno i na ty, kteří chtějí společně spolupracovat na jednom projektu. Prostřednictvím Splice můžete svůj projekt sdílet s vybraným uživatelem a pracovat na něm. Splice zaznamenává historiji změn, upozorňuje spolupracovníky na updaty projektu apod.

www.splice.com

Noiiz - velmi podobný cloud jako je Splice. Neposkytuje službu sdílení projektů a rovněž zatím nemá k pronájmu žádné pluginy. Nicméně knihovna samplů a presetů je rovněž velmi rozsáhlá, i když myslím, že není tak velká jako u služby Splice.

www.noiiz.com

RolandCloud - specializuje se na pronájem vlastních pluginů Roland, což jsou dost často virtuální klony hardwarových nástrojů. Najdete zde tedy TR 909, TR 808, D 50 a další hardwarové ikony za měsíční pronájem 19,99 USD. Pronájem je sice docela vysoký oproti předcházejícím dvěma cloudům, nicméně po roce užívání platformy RolandCloud si můžete jeden z pluginů nechat.

www.rolandcloud.com

ComposerCloud od EastWest je určen především pro filmové skladatele. Jsou zde dva typy měsíčních poplatků, podle toho, jaké knihovny EastWest chcete využívat. Komu stačí řada Gold, ten zaplatí “pouze” 25 USD, nároční uživatele, kteří chtějí i kolekci Platinum, pak zaplatí dvojnásobek. Produkty EastWest je velmi dobře známe a poměrně populární mezi aranžéry a skladateli, kteří jsou zvyklí tvořit filmovou, televizní nebo scénickou hudbu v počítači. Najdeme zde velmi kavitní orchestrální knihovny, vokální sbory, klavíry, rozsáhlý výběr etnických nástrojů apod.

http://www.soundsonline.com/composercloud

Sounds - cloud, který byl uveden do provozu teprve nedávno. Bohužel je zatím přístupný pouze občanům USA, na což web upozorňuje. Patří pod Native Instruments a knihovna ve srovnání např. se službou Splice není ještě tak rozsáhlá. Umožňuje stáhnout až 1 GB dat měsíčně za poplatek 9,99 USD. Další služby kromě knihoven samplů zatím neposkytuje.

www.sounds.com
Related

Time management hudebního producenta

Thomas Coastline - rozhovor o hudebním vzdělání