X

Logic Pro X 10.3 - dlouho očekáváný update je tady

Autor: Pavel Kalina   Published: 20.1.2017


Apple konečně zveřejnil svůj nový Update 10.3 pro Logic Pro X. A na co se mohou těšit ti, kteří ještě možnost přechodu na novější verzi DAW nevyužili?

img
Především má Logic nové grafické rozhraní, je modernější a přehlednější. GUI Logicu je navíc doplněno o pár šikovných funkcí, které se hodí zejména při práci na notebooku. Jsou to například tlačítka auto zoomu, díky kterým se nám Arranger View přizpůsobí podle toho, co vše máme v Logicu aktivováno. Dále je zde zlepšená editace midi a audio regionů, fade můžeme uplatnit na více regionech najednou přes command tool a v neposlední řadě i zjednodušené programování přes midi learn (v případě, že chceme ovládat virtuální ovládací prvky našich pluginů přes kontroler).

Novou funkcí jsou tzv. Track Alternatives. Tato funkce nám umožňuje mít na jedné stopě bezpočet nejrůznějších verzí dané stopy. My si pak už jen vybíráme, kterou z alternativ chceme ve svém projektu vidět a slyšet. Pro aranžování a komponování hudby velmi užitečná funkce.

Další zajímavou novinkou je tzv. Selection-Based FX Processing. Díky této fukci můžeme jednoduše aplikovat FX procesing na vybrané místo naší audio stopy, je to v podstatě takový rychlý bouncing vybrané části audio regionu. Ještě jsem tuto funkci nevyzkoušel, ale předpokládám, že dohromady s Track Alternatives to může být velmi silný produkční nástroj.

Z dalších novinek bych rád ještě zmínil rozšířený stereo panning, 64 bitový summing, více barev na kolorování stop a regionů, možnost až 256 busů v jednom projektu, spolupráce s Garage Band přes iCloud (týká se spolupráce GB na iOSX) a v neposlední řadě i podpora Touch Baru na MacBook Pro.

Update je pro stávající uživatele zdarma, takže neváhejte s aktualizací. Pro ty, kdo ještě váhají, pro jaký DAW se rozhodnout, bude nový Logic ProX určitě dobrá volba. Uživatelsky přátelský interface, který se velmi dobře učí, kvalitní pluginy, které jsou součástí Logicu a bohatá knihovna zvuků a samplů - to vše za pouhých 200 USD. Pozor - Logic Pro X funguje jen na OSX.
Related

Real ADT - vokály jako u Beatles

Nový update Komplete Kontrol 1.5

Správa audio souborů v Logicu Pro X