X

Dovednosti vs. prezentace: co je víc?

Autor: Musartedo   Published: 3.11.2017


Stále se setkáváme s tím, že si nadšenci do hudby nechávají vytvářet vizuální prezentace včetně loga, aniž by se plně soustředili na rozvíjení vlastních dovedností. Jenže logo z nikoho mistra neudělá.

img

Uchvátila vás myšlenka produkování vlastní hudby, chcete se stát DJem a ovládnout kluby nejen v Praze, ale třeba i v evropských a mimoevropských zemích? Splnění vašich snů nic nebrání, jen se na to podívejte realisticky a neudělejte chybu, které se dopouští spousta stejně nadšených lidí, jako jste vy.

Nejdřív práce, potom zábava

Tou chybou je vytváření propagačních materiálů, kompletního designového balíčku, jehož součástí je logo, vizitka a další. Pokud ještě nic neumíte nebo toho zatím umíte minimum, soustřeďte se spíš na studium, na teorii i praxi – to jediné z vás udělá skvělého DJe. 

Nad čím se zamyslet, než se začnete „prodávat“

Je hned pět aspektů, které byste měli vzít v potaz, než si začnete vytvářet logo a celý brand. Tady jsou:

# Jaký styl chcete jako DJ prezentovat? Například při tvorbě dubstepu budete chtít působit agresivněji a můžete do vizualizace zahrnout mechanické prvky, jimiž se dubstep vyznačuje. Platí i o ostatních stylech. Budete-li se chtít věnovat několika stylům, zvolte neutrálnější vizualizaci.

Jakou máte coby DJ osobnost? Zakládáte si na humoru, vážnosti, je vaše hudba temná, nebo vnáší do člověka světlo a radost? I to by se mělo odrazit ve vaší prezentaci.

Plánujete využití loga na všech typech médií a na sociálních sítích? Pak budete potřebovat různé formáty a verze, které budou vyhovovat konkrétnímu účelu.

Jaké plány jako DJ máte? Chcete hrát na plesech a venkovských zábavách, nebo prorazit, co nejvýš to půjde? Logo je v tomto případě jako tetování – když už ho máte, tak ho máte. Samozřejmě ho můžete časem změnit, ale vaše fanoušky to bude mást. Nezakládejte vizualizaci své značky na současných trendech, ale na vlastní nadčasové myšlence.

Inspirace je nezbytná. Podívejte se na nejrůznější loga na SoundCloud a načerpejte nápady. 

Zaměřte se zpočátku na své vlastní dovednosti, teprve časem zvažte vizualizaci svého brandu. Jen tak dosáhnete synergie mezi obojím.

Related

Top 10 DJs podle hlasování na DJ MAG

AKAI FORCE - První dojem

Level matching